Fizik Tedavi - ANDULASYON TERAPİ SİSTEMİ

ANDULASYON TERAPİ SİSTEMİ


Proje Açıklaması

Yeni nesil tedavi yöntemleri arasında yıldızını her geçen gün daha fazla parlatan biyofiziksel bir tedavi yöntemi; Andulasyon Terapi Sistemi. Andulasyon terapi sisteminin temeli titreşimlere dayanmaktadır. Belirlenmiş dalga boylarına sahip andulasyon frekansları vücudun geneline etki eder. Kızılötesi titreşimleri verildiğinde vücudun tüm sıvıları harekete geçer. İnsan vücudundaki su yoğunluğu düşünüldüğünde bu tedavi yönteminin etkisi anlaşılabilir.

Seanslar sırasında vücut suları yer değiştirir, yenilenir. Vücut sıvılarının yer değiştirmesine bağlı olarak kan dolaşımı hızlanır ve tek bir bölge yerine vücudun genelinde bir sıvı dalgalanması söz konusu olur. Oldukça etkili ve başarılı bir yöntem olarak kabul edilen Andulasyon terapi sistemi dünya genelinde popülerliğini arttırmaktadır.

Andulasyon Terapisi Ne İşe Yarar?

Andulasyonun etki mekanizması sayesinde insan vücudunun enerjisi yükselir, ağrıları azalır, kan dolaşımı hızlanır, fiziksel ve zihinsel anlamda kişi rahatlar. Andulasyon terapisinin insan vücuduna olan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Metabolizmayı hızlandırır; kalori yakımını artırır,
 • Hücrelere normalden daha fazla oksijen ve besin taşınmasını sağlar,
 • Kas gruplarına baskı yaparak rahatlatır,
 • Seanslar sırasında uygulanan titreşimin etkisiyle ağrılar azalır,
 • Vücudun geneli uyarılır ve metabolizmanın genel sağlığı iyileşir,
 • Vücuttaki gerilim azalır,
 • Kişi fiziksel ve aynı zamanda psikolojik olarak rahatlar.
 • İç organ yağlanmalarını yavaşlatır ve engeller,
 • Selülitlerin giderilmesinde etkilidir,
 • Baş ağrısı şikayetlerini azaltır;
 • Dolaşım bozukluklarının tedavisinde etkilidir,
 • Kan dolaşımını hızlandırıp tüm hücrelerin beslenmesini sağlayarak erken yaşlanmayı önler ve
 • Vücudu gevşeterek uyku bozukluklarını azaltır.

Andulasyon Terapi Sisteminin Kullanım Alanları

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarının verimliliğini arttıran ve hastaların vücut ağrılarını azaltan andulasyon terapi sistemi birçok farklı amaçla kullanılmaktadır.

 • Derin kas masajı yapabilen,
 • Lenfatik uyarılmayı sağlayan,
 • Gevşemeye sebep olan,
 • Boyun, sırt, bel ağrılarını azaltan,
 • Metabolizmanın genel sağlığını iyileştiren Andulasyon terapi sistemi sağlık sorunları yaşayan kişiler kadar profesyonel sporcular tarafından da tercih edilmektedir.

Andulasyon terapisinin hastalıkları önleyici özellikte olması bu yöntemin kullanımını genişletmektedir.

Aslına bakılırsa Andulasyon terapisi için hasta olmak, sporcu olmak gibi gereksinimler söz konusu değildir. Hasta olsun ya da olmasın herkes andulasyon terapisinin faydasından yararlanabilir. Kronik ağrı problemi olan kadar; kronik ağrı problemine yakalanmak istemeyen kişiler de Andulasyon terapisinin konforunu yaşayabilirler.

BORFİZ ve ANDULASYON TERAPİ SİSTEMİ

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulamalarının giderek çeşitlenmesi hastalarımızın konforunu arttırmaktadır. Bu nedenle en yeni gelişmeleri ve yenilikleri takip etmek hizmet politikamızın en önemli kriteri haline gelmiştir. Andulasyon terapi sisteminin faydalarını hastalarımıza yaşatmak için merkezimizde bu yöntemi uygulamaktayız.

Andulasyon terapi sistemimiz ile hastalarımızın ağrı problemlerini gidermeye çalışıyoruz. Hastalarımızın ihtiyaçlarını tam olarak tespit edip diğer fizik tedavi yöntemleriyle birlikte ya da tek başına andulasyon terapi seansları uyguluyoruz.  Kısa sürede değişimin fark edilmesi ve hastalarımızın şikayetlerinin giderilmesi için andulasyon terapi sistemini; fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarının geri kalanı ile harmanlıyoruz.

BORFİZ bünyesindeki deneyimli uzmanlarımızın görüşleri ve hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda tedavi sürecini şekillendiriyoruz. Kronik ağrı sorunu yaşayan, kasları güçsüzleşen kişilerin en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmaları ve hayat kalitelerinin arttırılması adına  en kaliteli hizmeti veriyoruz. Teknolojik gelişmeleri takip ederek hastalarımızın konforunu arttıracak her bir yeniliği değerlendiriyoruz. En güncel bilgiler ışığında sağlık sorunlarının giderilmesi adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Andulasyon terapisi seanslarına katılmak isteyen hastalarımıza danışmanlık vererek sistemin faydalarını anlatıyoruz. Hastalarımızın şikayetlerini ve hastalık öykülerini değerlendirerek hayat akışlarını etkilemeyecek çözümler üretiyoruz. Böylece hastalarımızın rahatlamasını, bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini, gençleşmelerini, ağrılarından kurtulmalarını ve hareket yetilerini hızlı bir şekilde kazanmalarını sağlıyoruz.