Fizik Tedavi - ANTALJIC TRAK

ANTALJIC TRAK


Proje Açıklaması

BEL VE BOYUN FITIKLARININ AMELİYATSIZ TEDAVİSİ;

ANTALJIC TRAK

Bel ve boyun fıtıkları şiddetli ağrıya neden olabilen ciddi hastalıklardır. Omurlar arasındaki disklerin sıkışmasına bağlı olarak; bu disklerin yayvanlaşması ve zaman zaman patlaması sonucu hastanın hayat kalitesi azalır.

Omurlar arasındaki diskler; omurlar arasında tampon görevi görerek omurların birbirlerine temas etmesini engellerler. Fakat omurlara fazla yük binmesi ve üzerlerindeki basıncın  artması sonucu diskler işlevini kaybederler ve ağrı oluşumuna neden olurlar. Hareketsiz yaşam süren, fazla kilosu olan, sürekli ağırlık kaldıran, ani hareket yapan kişilerde oluşabilen bel ve boyun fıtıkları GENELLİKLE cerrahi yöntemlerle tedavi edilir.

ANCAK; BEL VE BOYUN FITIKLARININ TEK ÇÖZÜMÜ AMELİYAT DEĞİLDİR!

Teknolojinin ilerlemesi ve sağlık alanındaki yeniliklerle beraber omurgaya binen yükün hafifletilmesi ve disklerin konumlandırılması AMELİYAT YAPMAYA GEREK KALMADAN mümkün hale gelmiştir. Antalgic Trak olarak bilinen tedavi yöntemi fıtık ağrıları nedeniyle zorluk yaşayan fakat ameliyat olmak istemeyen ya da sağlık durumu ameliyat için uygun olmayan hastaların imdadına yetişmiştir.

ANTALJIC TRAK Nedir?

Antalgic Trak; omurga dekompresyonuna yani omurgaya binen yükün artması sorununa çözüm üreten; bel ve boyun fıtıklarının ameliyatsız tedavisi olarak bilinen yeni bir tedavi yöntemidir. Antalgic Trak yönteminde omurlar çekilir; bu işlem antalgic trak cihazı ile yapılır. Hastanın omurgası görüntülenir ve fıtıkların yerlerine oluşması için gerekli işlemler bilgisayarlı bir sistemle tespit edildikten sonra hasta bu cihazın yardımıyla tedavi edilir.

Antalgic Traksiyon yönteminin çok başarılı sonuçlar aldığı bilinmektedir. Özellikle Amerika başta olmak üzere dünya genelinde yaygınlaşan bu yöntem fıtık ameliyatlarına çözüm olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar fıtık ameliyatları eskisi kadar travmatik sonuçlar doğurmasa da hiçbir cerrahi müdahale yapılmadan fıtıkların tedavi edilebilmesi; hastalara çok büyük bir konfor sunmaktadır. Ameliyat sırasında oluşabilecek komplikasyonlar, iyileşme döneminin zorluğu gibi sorunları yaşamayan hastalar kısa sürede iyileşebilirler.

Robotik Antalgic Trak seansları günde bir kere uygulanır. Toplamda 10 veya 15 seans sürebilir. Seans sayısı ve seansların süresi hastaların fıtık sorunlarının hangi omurlar arasında olduğuna ve hastalıklarının ilerleme seyri doğrultusunda değişecektir. Hastaların sağlık durumları detaylı bir şekilde tespit edildikten sonra tedavi aşamasına geçilir.

Antalgic Trak Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Antalgic trak yönteminin en büyük avantajı; bel ve boyun fıtıklarından şikayetçi olan hastaların ameliyat olma zorunluluğunu ortadan kaldırmasıdır. Bu yöntem ameliyat olmayı istemeyen, ameliyat sürecinden çekinen ve sağlık durumu ameliyat olmaya müsait olmayan hastaların imdadına yetişir.

Antalgic Trak yönteminde hastaya cerrahi hiçbir müdahale yapılmaz ve doğal olarak cerrahi komplikasyonların oluşma ihtimali söz konusu dahi olmaz. İyileşme süreci sıkıntıları da yaşanmaz.

Antalgic Trak tedavisi sırasında hasta ağrı ya da acı hissetmez. Konforu yüksek olur ve her bir seans sonrası kendisini daha iyi hisseder.

Antalgic Trak seansları yaklaşık 15 dakika sürer. Kişi günlük hayatını aksatmadan seanslara girer ve hızlı bir şekilde tedavisi sonlanır.

Antalgic Trak tedavisinde insan faktörü yer almaz. Robotik ve bilgisayar teknolojileri yardımıyla hastanın sorunu teşhis edilir ve tedavisi uygulanır.

Sonuç olarak Antalgic Traksiyon yenilikçi ve çok başarılı bir yöntemdir. Üstelik sadece bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde de kullanılmaz. Bel kayması, kanal darlığı, bel tutulması, boyun kasılmaları, kol ve omuz ağrıları, kalça ve bacak ağrıları yaşayan hastalar için de çözüm üretmektedir. Kısacası omurgaların sıkışması sonucu oluşan tüm şikayetler bu yöntemle tedavi edilebilmektedir.

BORFİZ teknolojinin ışığında sunduğu hizmetlerle fark yaratmaktadır. Hastaların konforu ve sağlıklarının düzeltilmesi adına Antalgic Traksiyon cihazı ile bel ve boyun ağrıları çeken hastaları AMELİYATSIZ tedavi yöntemiyle buluşturmaktadır.